Негујмо српски језик

У петак, 21. априла 2017. године, на нашем Факултету промовисана је акција „Негујмо српски језик“, покренута с циљем свестраног подстицања бриге за очување и развијање српског језика и писма, језичке културе и писмености. Учитељски факултет, као репрезентативна установа у којој се српски језик негује и изучава већ готово један век, узео је учешће у овој акцији, коју су покренули Министарство културе и информисања, Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Филолошки факултет у Београду, Библиотека града Београда и Јавни сервис (РТС).

Студентима, ученицима основних и средњих школа, професорима и заинтересованим грађанима обратили су се својим надахнутим беседама о српском језику др Драган Хамовић, члан Одбора акције „Негујмо српски језик“ и саветник министра културе и информисања, песник Љубивоје Ршумовић, који у овој години обележава јубилеј шест деценија успешног књижевног рада, и Арно Гујон,  француски и српски хуманиста, оснивач НВО „Солидарност за Косово“, за чије је хуманитарне акције помоћи српском народу на Косову и Метохији сазнао читав свет. У склопу акције отворена је изложба фотографија Жељка Јовановића и постера Амалије Витезовић.

Наш Факултет дугује велику захвалност свим учесницима који су својим беседама подржали ову значајну акцију и на тај начин се укључили у борбу за очување српског језика.