Хуманитарно вече "Осмех за осмех"

Студентска огранизација Унија студената Ужица са Учитељског факултета у Ужицу градећи бригу културе о другима организовала је хуманитарно вече ,,Осмех за осмех“ 25. априла 2017. године. Овом хуманитарном акцијом су сва прикупљена новчана средства донирана ОШ за образовање ученика са сметњама у развоју ,,Миодраг В. Матић“. Према речима студената циљ акције  је био да се грађани упознају са могућностима деце са сметњама у развоју, који су и сами били учесници ове вечери. Студенти су самостално месец дана посећивали школу и припремали ученике за наступ, уз велику подршку дефектолога из наведене школе.
Хуманитарна акција “Осмех за осмех” проглашена је успешном јер је присуствовало око 200 гледалаца, а Унија студената Ужица успела је да прикупи 27.670,00 динара које је донирала школи у виду куповине лаптопа. Ипак, како наводе студенти, највреднији део ове вечери били су дечији осмеси.