Студенти у новогодишњој посети деци из вртића "Бамби" и дечијем одељењу ужичке болнице

Студенти Педагошког факултета из Ужица и Уније студената Ужице посетили су децу на Дечијем одељењу Опште болнице Ужице и вртићу "Бамби". Овом приликом студенти су поделили малишанима пакетиће, које су сами направили а средства за пакетиће прикупили су организовањем хуманитарне акције.

"Правимо беланце"

Студети Учитељског факултета присуствовали су радионици "Правимо беланце", која је одржана у Регионалном центру за унапређење образовања.

Циљ радионице је приближавање савремених схватања и достигнућа у молекуларној биологији, као и њене практичне примене, која све више узима учешће у свакодневном животу савременог човека.

Свечани пријем студената прве године

2.10.2017. Учитељски факултет у Ужицу Универзитета у Крагујевцу организовао је свечани пријем студената прве године основних академских студија. Студентима су се обратили декан факултета проф. др Снежана Маринковић, председник студентског парламента Маријана Селаковић и потпредседница студентског парламента Маријана Клајић. Доц. Др Мирјана Стакић и асистент мср Александра Бјелић, овом приликом уручиле су и награде и прогласиле победнике Великог литерарног конкурса „Аждаје мог детињства“. Свечани пријем употпунио је и пригодан музички програм, који су студенти старијих година припремили за своје будуће колеге.

Негујмо српски језик

У петак, 21. априла 2017. године, на нашем Факултету промовисана је акција „Негујмо српски језик“, покренута с циљем свестраног подстицања бриге за очување и развијање српског језика и писма, језичке културе и писмености. Учитељски факултет, као репрезентативна установа у којој се српски језик негује и изучава већ готово један век, узео је учешће у овој акцији, коју су покренули Министарство културе и информисања, Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Филолошки факултет у Београду, Библиотека града Београда и Јавни сервис (РТС).

Студентима, ученицима основних и средњих школа, професорима и заинтересованим грађанима обратили су се својим надахнутим беседама о српском језику др Драган Хамовић, члан Одбора акције „Негујмо српски језик“ и саветник министра културе и информисања, песник Љубивоје Ршумовић, који у овој години обележава јубилеј шест деценија успешног књижевног рада, и Арно Гујон,  француски и српски хуманиста, оснивач НВО „Солидарност за Косово“, за чије је хуманитарне акције помоћи српском народу на Косову и Метохији сазнао читав свет. У склопу акције отворена је изложба фотографија Жељка Јовановића и постера Амалије Витезовић.

Наш Факултет дугује велику захвалност свим учесницима који су својим беседама подржали ову значајну акцију и на тај начин се укључили у борбу за очување српског језика.

Гостовање у емисији Жикина шареница

На Васкрс 16.4.2017. године Учитељски факултет гостовао је у емисији Жикина шареницаТом приликом Факултет су представили декан Факултета проф. др Снежна Маринковић, продекан проф. др Данијела Василијевић, глумачки ансамбл студената Свечане академије Васкрсни Србијо - пре (101 година) после, хор Факултета под руководством проф. др Данијеле Судзиловскиглумац Народног позоришта из Ужица Хаџи Немања Јовановић.

Академија Васкрсни Србијо! у Народном позоришту Републике Српске у Бања Луци

На позив Филозофског факултета боравили смо у Бања Луци у периоду од 8. 4.2017. до 10.4.2017, где смо успешно наступили у Народном позоришту Републике Српске. Више од сто студената, наставника и запослених са Учитељског факултета чинило је певачко-глумачки ансамбл свечане академије Васкрсни Србијо! - пре (101 година) после. Посебну захвалност за изузетну гостољубивост и одличну организацију сусрета два факултета дугујемо деканском колегијуму Филозофског факултета и Конзулату Републике Србије у Бања Луци. Након завршетка Свечане академије декан Филозофског факултета у Бања Луци, проф. др Бране Микановић уручио је захвалнице: Учитељском факултет из Ужица, декану проф. др Снежани Маринковић (за сарадњу), продеканима проф. др Жани Бојовић (за организацију), проф. др Данијели Василијевић (аутор Академије), проф. др Данијели Судзиловској, Народном позоришту из Ужица (за сарадњу), Удружењу грађана Ера из Ужица.

Генерални конзулат Републике Србије о наступу Учитељског факултета у Народном позоришту Републике Српске 9.4.2017.

21.3.2107. Свечана академија поводом Дана Факултета

Дан нашег Факултета за нас је празник, који већ  традиционално обележавамо  првог  дана пролећа. Овај дан симболично представља рађање свега лепог  и доброг у човеку: љубави, племенитости, мудрости и знања. Са неким од тих дарова се рађамо, а неке кроз живот стичемо васпитањем.  И у једноме, и у другоме, пресудна  је улога жене. Због  тога јој посвећујемо наш Дан.

Овогодишњу прославу Дана нашег факултета пратио је и низ манифестација:Студенти су извели представу Јесмо ли онлајн?, oдржан је традиционални Јавни час беседништва и oтворена је изложба портрета академског сликара Мише Филиповца.

Обележавање Дана Факултета прилика је да наградимо истакнуте појединце. Уручена су три лаптопа: Ради Дрндаревић, која ради у неподељеној Основној школи „Петар Лековић“ Пожега. Свакодневно путује 72 километра и пешачи 6 километара да би стигла у школу, Славици Симић,  саветовалиште за жене оболеле од рака дојке (Јефимија), Огњену  Васиљевић, ученик четвртог разреда Основне школе „Миодраг Миловановић – Луне“ из Карана, издвојено одељење у Рибашевини,који свакога дана да би стигао до школе препешачи 6 километара.