Представа студената за дечака лептира

У среду, 15. марта на Учитељском факултету у Ужицу, у амфитетару Факултета, изведена је хуманитарна представа Јесмо ли online?, аутора проф. др Данијеле Василијевић. Средства прикупљена од донација публике учесника програма на премијери и предпремијери су намењена за лечење дечака Деспота Лазића („дечака лептира“)из Бајине Баште.  У представи је учествовало више од 100 студената. То је прича о отуђењу и емпатији, посматрана кроз призму садашњости и прошлости; која нас суочава  са собом, будећи уснулу хуманост у свима нама и непатворену исконску доброту, жељу да се помогне – несебично, безусловно. Отуда је заштитни знак представе рука која срце даје и срце прима.

Захвалност за техничку подршку дугујемо и овај пут, нашем Народном позоришту, Терзића Авлији, КУД-у Севојно,  Удржењу грађана Ера, Аудио дизајну „NOVA“кафе посластичарници „Уна“..., као и свом техничком особљу Факултета  које је и овај пут дало несебичну подршку.

10.11.2016. Проф. др Мирела Самфира одржала предавање студентима мастер студија

Проф. др Мирела Самфира, професор педагошке психологије са Пољопривредног факултета из Темишвара, одржала је предавање студентима мастер студија на тему „Vocational Counselling and Personal Development for Student Teachers“, у оквиру Еразмус пројекта између Универзитета у Крагујевцу и Универзитета пољопривредних наука и ветеринaрске медицине „Regele Mihal I al Romaniei“.

27.04.2016. Свечана академија Васкрсни, Србијо!

Свечана академија Васкрни, Србијо! (пре) 100 година(после) посвећена је повлачењу српске војске и народа са тероторије српске државе пре 100 година. 1915. године српски народ заједно са својом војском пролази албанску голготу, да би  с пролeћа 2016-године ступио на тле Грчке и први пут славио Ускрс на туђој, али православној територији. Физичку рехабилитацију преживелих прати и духовно васкрснуће, васкрснуће српске државе и слободарских идеја.

У академији равноправно учешће су узели  професори, студенти, и запослени на Учитељском факултету. Мешовити хор и оркестар спремила је доц. др Данијела Судзиловски. Окупили смо око 100 учесника

Сценаријо и режија: проф. др Данијела Василијевић.

20.04.2016. Књижевно вече "Пушкин и Његош"

20.04.2016. Српско-руски клуб Ужице и Учитељски факултет у Ужицу, организовали су књижевно вече "Пушкин и Његош". На књижевној вечери, о делима Пушкина и Његоша, говорили су др Богдан Косановић и др Љиљана Костић. Деца из ОШ "Стари град" изрецитовала су руско "Оче наш". Госте су поздравили председник Српско-руског клуба Немања Спаловић и декан Факултета проф. др Снежана Маринковић.

22.03.2016. Представљање књиге Царство ждралова ауторке доц. др Мирјане Стакић

22.03.2016. Представљена је књига Царство ждравлова ауторке доц. др Мирјане Стакић. О књизи су говорили проф. др Миомир Милинковић и  др Раде Вучићевић. Стихове су говорили студенти Учитељског факултета.